Народився 17 травня 1983 року у селі Лихачів Носівського району Чернігівської області.

У 2000 році закінчив Лихачівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.

Навчання продовжив в Мринському професійно-технічному училищі, здобув професію тракториста.

З травня 2003 по листопад 2004 року служив в лавах Збройних Сил України.

З 2005 року по 2008 рік — перебував на службі в органах Міністерства надзвичайних ситуацій України.

З 2008 року працював на різних посадах в ЗАТ «Житомир стройпомощь».

7 грудня 2014 року підписав контракт та проходив службу в 54-й окремій механізованій бригаді.

Командир бойової машини, молодший сержант , позивний "Копчений".

Помер 2 грудня 2017 р. о 1.30 у ЦРЛ м. Попасна від поранень отриманих напередодні внаслідок мінометного обстрілу РОП 5412 в районі с. Троїцьке, Попаснянський район, Луганська область.

Похований у селі Лихачів Носівського району Чернігівської області.

У місті Києві встановлено Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" : секція 10, ряд 10, місце 7.

Указом Президента України № 42/2018 від 26 лютого 2018 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкового виконання військового обов'язку", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
На стінах Лихачівського ліцею Мринської сільської ради встановлено меморіальну дошку на честь Володимира Мальцева.