Фото без опису

  Часто дитяча допитливість призводить до травмування, а щонайгірше — може навіть коштувати життя. У період вимушених канікул питання безпеки юних українців набуває особливої актуальності.

  Дитячі пустощі з вогнем, самостійне відвідування дітьми місцевих ставків, покинутих будівель, тощо, - найпоширеніші причини надзвичайних подій з трагічними наслідками.

  Зокрема, ймовірно саме пустощі дітей з вогнем призвели до трагедії в одній з хмельницьких родин 19 вересня о 15:01 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Новоселиця Полонського району. На момент займання в будинку перебували троє малолітніх дітей. Батьки зачинивши дітей вдома пішли у справах. Першими на порятунок дітей кинулись сусіди, їм вдалося відчинити двері та вивести дівчаток 2-х та 4-х років на свіже повітря, але на жаль 8-місячне немовля врятувати не вдалося.

  22 вересня 0 12:50 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу дров по вул. Центральній що в с. Мрин Носівського району. По прибуттю рятувальників відбувалося горіння складених дров неподалік житлового будинку, рятувальники швидко ліквідували та не дали розповсюдитись пожежі на житловий будинок та поруч розташовані будівлі. Причиною виникнення пожежі стало пустощі дітей з вогнем.

  Тож, враховуючи трагічну статистику, рятувальники звертається до батьків із проханням подбати про безпеку своїх дітей. Зокрема:

  • Тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях і розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь;
  • Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не в змозі самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути;
  • Перевірте справність електромережі та не дозволяйте малолітнім дітям самостійно користуватися побутовими приладами;
  • Не дозволяйте дітям самостійно відвідувати ставки, лісові зони, будівельні майданчики;
  • Поясніть, що не можна перебувати на вулиці у період оголошення штормового попередження у вигляді поривів вітру, стояти поблизу дерев, рекламних щитів та біля малих архітектурних форм;
  • Виховуйте у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо;
  • Обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером “101”.

Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

 

Андрій ШЕЛЕСТЮК,

начальник Носівського РС Управління

ДСНС України у Чернігівській області