Кінець першого осіннього місяця "порадував" суттєвим похолоданням, а з 23 вересня Український гідрометцентр прогнозує в Україні, крім півдня, сходу та Закарпаття, ще й заморозки на поверхні ґрунту. З огляду на це, громадяни починають обігрівати помешкання. Саме тому увага рятувальників нині прикута до питань дотримання суспільством правил пожежної безпеки у побуті.

Так, з початку 2021 року у житловому секторі країни сталося 19 тисяч 189 пожеж, на яких загинуло 1 тисяча 100 людей. Для того, щоб вплинути на таку трагічну статистику, фахівці ДСНС проводять із громадянами роз'яснювальну роботу та вчать їх правильно користуватися первинними засобами пожежогасіння.

Шановні громадяни! Аби уникнути трагедії, спричиненої пожежею в оселі, будьте вкрай обережними, дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань, а саме:

• не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;
  • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • уникайте перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • використовуйте пічне опалення та прилади для обігріву, дотримуючись правил пожежної безпеки.

При виникненні пожежі чи надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»!

Андрій ШЕЛЕСТЮК,

головний інспектор ВЗНС Ніжинського РУ