ЗВІТ Сільського голови Мринської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області за 2024 рік
ЗВІТ
Сільського голови Мринської сільської ради
Ніжинського району Чернігівської області за 2024 рік
Шановна громадо!
Згідно вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова (ст.42), старости (ч.6 ст.54-1), депутати (ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»), Статуту Мринської сільської ради звітуємо перед громадою про свою діяльність в 2024 році, ухвалені рішення, реалізацію програм соціально-економічного розвитку, виконання бюджету та важливі ініціативи, які впливають на добробут мешканців
2024 рік був важкий, сповнений викликів та випробувань для нас, був і нашої країни, але ми вистояли. Було нелегко, проте в нашій громаді проживають працьовиті, небайдужі, чуйні, цілеспрямовані люди, які переймаються проблемами і не стоять осторонь, щоб їх вирішити. Щиро вдячна таким людям, які займають активну громадську позицію, відкриті до діалогу й всебічно підтримують розвиток нашої громади.
Протягом звітного періоду робота Мринського сільського голови планувалася та виконувалася, перш за все, виходячи з вимог та повноважень, наданих законодавством України і вона є невіддільною від роботи нашого депутатського корпусу, роботи виконавчого комітету, посадових осіб сільської ради. Працюючи однією командою, у своїй діяльності ми завжди намагаємося бути чесними, справедливими й відкритими до людей, стояти на захисті їхніх прав і свобод.
Незважаючи на те, що минулий рік був не з легких, ми у свою чергу продовжуємо працювати і надавати мешканцям нашої громади всі необхідні послуги, мусимо бути сильними, згуртованими, єдиними та обов’язково підтримувати і допомагати Збройним Силам України.
Кожен повинен працювати на своєму фронті.
Впродовж 2024 року працівники сільської ради та небайдужі жителі нашої громади неодноразово збирали та відправляли для ЗСУ кошти, необхідні речі та продукти. 283 наших земляків воюють на полі бою, 13 ветеранів повернулись додому, а 13 наших земляків вважаються, як зниклі безвісти. Надіємось разом з родиною на їх благополучне повернення додому. Дякую кожному й кожній за героїзм, відвагу та патріотизм. На жаль, серед наших земляків є й ті, хто загинув у боротьбі з ворогом. Пам’ять про них назавжди залишиться в серцях жителів нашої громади. Сумну звістку отримали родини 18 ЗАХИСНИКІВ. Я висловлюю щирі співчуття рідним і близьким загиблих Героїв і низько схиляю голову перед їх світлою пам’яттю. Пам’ятаймо кожного, хто поліг за Незалежність України та вшануймо пам’ять хвилиною мовчання.
23 травня 2024 року, у День Героїв, у селі Мрин урочисто відкрили Алею Героїв Мринської громади – особливе місце шани й пам’яті про тих, хто боронив Україну.
Ця ініціатива стала можливою завдяки спільним зусиллям Мринської сільської ради, комунального підприємства "Господар" та небайдужих жителів села. Кожен долучився до створення алеї по-своєму: власноруч облаштовували територію, садили квіти, тепер доглядаємо за нею. Особливо зворушливо, що багато мешканців принесли рослини з власних садиб – частинку свого тепла та вдячності захисникам.
Алея Героїв – це не тільки місце пам’яті. Це символ незламності, єдності та вдячності тим, хто віддав своє життя за Батьківщину. Відкриття її саме у День Героїв стало знаковим моментом для громади, що ще раз підтверджує: пам’ять про подвиг наших воїнів житиме в серцях людей завжди.
Вічна шана і слава Героям Мринської громади!
Мринська сільська рада налічує 7 населених пунктів, в яких проживає 4260 осіб, з них тимчасово переміщених осіб –16 . Створено та успішно функціонують чотири старостинські округи.
Робота сільської ради здійснюється у відповідності до затвердженого плану роботи ради та завдань, що ставляться на планових нарадах у сільського голови, на яких розглядаються та вирішуються поточні та пріоритетні питання і визначаються шляхи вирішення проблемних питань.
При сільській раді працює 4 постійні комісії:
- з питань депутатської діяльності, етики, законності та правопорядку, охорони прав і законних інтересів громадян,
-з питань соціально – економічного розвитку сіл громади, бюджету, фінансів та підприємства,
- з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту населення, молоді та спорту,
- з питань благоустрою, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.
Всього за звітний період проведено 8 спільних засідань вищезазначених постійних комісій, на яких розглядалися всі питання, що вносились на розгляд ради.
Протягом 2024 року проведено 8 пленарних засідань Мринської сільської ради. На сесіях розглянуто 146 проєктів рішень, з яких прийнято 144 рішення. Найбільше проєктів рішень, що розглядались на сесіях стосувались затвердження та виконання плану соціально- економічного розвитку громади, земельних питань, зокрема питання стосовно надання земельної ділянки у власність та оренду для ведення особистого селянського господарства, приватизація земельних ділянок для житлової забудови, затвердження проєктів землеустрою щодо зміни цільового призначення земельних ділянок. Також на кожному пленарному засіданні ради розглядалися бюджетні питання, питання щодо затвердження програм місцевого значення, щодо обліку майна комунальної власності, інше.
Ведеться аудіо- та відеозапис пленарних засідань ради та засідання її постійних комісій. Протоколи, рішення та результати голосування оприлюднюються на офіційному веб сайті сільської ради.
Про роботу виконавчого комітету сільської ради
Виконавчими органами сільської ради є виконавчий комітет Мринської сільської ради (далі – Виконком) та відділи. Виконавчий комітет координує роботу відділів виконкому, підприємств, закладів та установ, що належать до власності територіальної громади. Контроль за роботою по розгляду планових питань та усних і письмових звернень, підготовці проєктів рішень виконкому та сільської ради, за виконанням прийнятих рішень по питаннях, віднесених до компетенції органів місцевого самоврядування здійснює сільська рада.
У складі виконкому 12 осіб. Виконком проводить роботу по виконанню власних та делегованих повноважень органів виконавчої влади, спрямованих на покращення добробуту, розвиток інфраструктури та благоустрою нашої громади. Всього за 2024 рік проведено 14 засідання виконавчого комітету, на яких розглянуто 178 питань. Це фінансово-бюджетні питання, питання благоустрою, опіки та піклування, надання матеріальної допомоги, присвоєння або внесення змін до адресних реквізитів, затвердження рішень діючих комісій та інші.
Слід відмітити, що на засіданнях виконавчого комітету розглянуті практично всі питання, що стосуються статей 27–40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Робота здійснюється у відповідності до затвердженого плану роботи виконкому, планів роботи відділів та завдань, що ставляться на оперативних нарадах.
При виконавчому комітеті сільської ради працюють комісії:
- адміністративна;
- з питань увічнення пам’яті видатних осіб;
- з питань бджільництва, попередження та встановлення факту отруєння бджіл;
- з обстеження зелених насаджень;
- з питань техногенно- екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій;
- із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду);
- з питань гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми;
- з питань захисту прав дитини. координаційні ради: - у справах дітей;
-утвердження національної та громадянської ідентичності.
При виконкомі сільської ради за рік було проведено 30 засідань комісій, розглянуто 97 питань, по яких були прийняті відповідні рішення.
Адміністративною комісією впродовж 2024 року проведено 5 засідань, на яких розглянуто 5 справ про адміністративні правопорушення за розпивання алкоголю на робочих місцях, доведення неповнолітнього до стану сп’яніння, порушення правил торгівлі алкогольними напоями, завідомо неправдивий виклик пожежної, поліції, швидкої допомоги. За результатами розгляду винесено 5 постанов про накладення штрафу на загальну суму 7004грн.
До відання виконавчого органу сільської ради належать делеговані повноваження щодо вчинення нотаріальних дій та реєстрація актів цивільного стану. Відповідальними особами за вчиненням нотаріальних дій та реєстрацією актів цивільного стану громадян є секретар сільської ради та старости.
В 2024 році всього в громаді вчинено 198 нотаріальних дій, видано 139 довіреностей, з них:
-
- село Мрин - вчинено 66 нотаріальних дій, видано 82 довіреностей ;
- Плосківський старостинський округ - вчинено 27 нотаріальних дій, видано 21 довіреностей;
- Лихачівський старостинський округ - вчинено 15 нотаріальних дій, видано 4 довіреності;
- Хотинівський старостинський округ - вчинено 53 нотаріальні дії, видано 21 довіреність;
- Селищенський старостинський округ – вчинено 37 нотаріальні дії, видано 11довіреностей.
Особлива увага приділяється роботі із зверненнями громадян. Найчастіше люди звертаються з питаннями, що стосуються соціального захисту, матеріальної допомоги, встановлення факту (не)проживання, порушення правил добросусідства та благоустрою, отримання різного виду консультацій і довідок. В міру своїх повноважень, всі звернення, запити уважно розглядаються, аналізуються і вживаються по них необхідні заходи: надані відповіді, прийняті відповідні рішення сесії чи виконкому, проведено обстеження, складені акти обстежень.
Протягом 2024 року Мринською сільською радою розглянуто 524 заяви та 202 звернень.
На особистому прийомі у сільського голови побувало 610 осіб.
З метою вирішення проблем, які турбують мешканців населених пунктів, проводиться моніторинг повторних та колективних звернень громадян і звернень, які надходять до органів влади вищого рівня, а також причин, що їх породжують.
Всі звернення були розглянуті відповідно до чинного законодавства та в межах компетенції, надано необхідну допомогу. На питання, порушені у зверненнях, заявникам надавалися вичерпні, аргументовані та ґрунтовні роз’яснення.
Робота із запитами на публічну інформацію у Мринській сільській раді спрямована на забезпечення права кожного громадянина на доступ до інформації, що знаходиться у володінні ради, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
За 2024 рік до сільської ради надійшло 52 інформаційні запити на отримання публічної інформації від фізичних осіб та громадських організацій про:
-стан доріг обласного та місцевого значення;
-автобусне сполучення сіл громади з районним та обласним центром;
- соціальної підтримки військовослужбовців;
- декомунізації та перейменування вулиць;
- кількості пленарних засідань та роботи депутатського корпусу;
- нормативно грошової оцінки земельних ділянок;
- надання інформації, яку зберігає розпорядник, інші
Всі інформаційні запити, які надійшли до ради, розглянуті відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» у встановлені законодавством терміни.
Протягом 2024 року зареєстровано та забезпечено облік та контроль за дотриманням встановлених термінів розгляду 3906 документів вхідної кореспонденції. Працівниками виконавчого комітету ініційовано та направлено в установи різних рівнів листів та клопотань у кількості 1967 од.
На початок каденції Мринської сільської ради в 2020 році штатна чисельність працівників апарату складала 47, а фактично зайнятих було 39 штатних одиниць, для порівняння в 2018р - 47. Ми зменшили чисельність апарату сільської ради. Станом на 31.12.2024 року штатна чисельність апарату сільської ради та її виконавчих органів становить 43 штатних одиниць, фактично зайнято – 31 штатні одиниці, з них – 6 технічні робітники. Постійно працівники закладів та установ сільської ради проходять навчання та підвищують кваліфікацію .
Для врегулювання господарських, кадрових та інших питань у межах повноважень сільського голови впродовж року видано 402 розпорядження, з яких:
- з основної діяльності – 377;
- особового складу та кадрових питань – 25.
Громадян приймають виїзні спеціалісти Пенсійного фонду України, фонду соціального захисту населення, безоплатної правової допомоги, центру зайнятості населення.
Впродовж 2024 року проведено планові об’їзди та наради з залученням спеціалістів районних служб, за підсумками яких відповідальним виконавцям дано доручення, які стосувалися питань діяльності освітніх закладів, організації харчування дітей у дитсадку та ліцеях сільської ради, реалізації проєктів та програм, ремонту дорожнього покриття вулиць, розгляду окремих звернень та скарг громадян, роботи старост старостинських округів.
Виконання плану соціально-економічного розвитку
1. Здійснено поточний ремонт Мринського будинку культури за адресою:
вул. Центральна , 19, с. Мрин, Ніжинського району Чернігівської області
2. Здійснено технічне обслуговування пожежної сигналізації, підключних
до спеціального об’єктового прийому контрольного приладу в
приміщеннях ліцеїв та ЗДО «Сонечко».
3. Закуплено запасні частини для ремонту електропил закладам освіти.
4. Проведено випилювання аварійних дерев на території Мринської
сільської ради.
5. Проведена процедура закупівлі електроенергії на 2024 рік.
6. Закуплено посуд для їдальні в заклади дошкільної освіти та ліцеїв
Мринської сільської ради .
7. Закуплено волейбольні, футбольні та баскетбольні м’ячі для проведення
занять фізичною культурою в ліцеях Мринської сільської ради.
8. Облаштували та відкрили «Алею Героїв»
9. Проведено поточний ремонт дорожнього покриття в с. Мрин, с. Плоске,
с. Хотинівка, с. Лихачів, с. Селище, с. Роздольне.
10. Встановлені інформаційні системи автоматизованого керування
оповіщення про повітряну тривогу та трансляцією українського радіо в с.
Мрин, с. Плоске, с. Лихачів, с. Хотинівка, с. Селище.
11. Виконано поточний ремонт покрівлі Лихачівського будинку культури за
адресою : вул. Шевченка,4, с. Лихачів, Ніжинського району Чернігівської
області.
12. Закуплено брикети торф’яні для закладів культури та освіти Мринської
сільської ради.
13. Здійснено послуги збору, систематизації та аналізу інформації щодо
сформованих земельних ділянок та прав на них з використанням
інформаційного ресурсу, що включає, отримання та аналіз даних з
відкритих джерел та візуалізацію актуального місця розташування
сформованих земельних ділянок, їх меж, розмірів, правового статусу,
інформації щодо власників або користувачів земельних ділянок,
виявлення земель, що не використовуються ,або використовуються без
правовстановлюючих документів, або не за цільовим призначенням , в
межах наступних адміністративних одиниць Мринської сільської ради: с.
Селище., с. Хотинівка , с. Лихачів, с. Плоске.
14. Встановлено автоматичну пожежну сигналізацію, оповіщення про
пожежу, управління евакуацією людей, устаткування передавання
тривожних сповіщень у приміщення дошкільного відділення та
початкової школи за адресою: Чернігівська область, Ніжинський район,
с. Плоске, вул. Лугова,1 .
15. Закуплено запасні частини до шкільних автобусів.
16. Виконано технічну інвентаризацію з виготовленням технічного та
електронного паспорта з ідентифікатором та довідки на будівлю
Плосківського будинку культури .
17. Закуплено засоби навчання, комп’ютерну техніку та телевізори для
класів 7-8 ліцеїв Мринської сільської ради .
18. Здійснено екологічно-безпечне збирання, перевезення, зберігання,
оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення
непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин в с.
Плоске та с. Хотинівка.
19. Проведено технічну інвентаризації та виготовлення технічного паспорту
на об’єкті нерухомості із внесенням до ЄДЕССБ, який розташований за
адресою: Чернігівська область, Ніжинський район, с. Лихачів, вул.
Шевченка,2 .
20. Проведено технічну інвентаризацію та виготовлено технічний паспорт на
об’єкт нерухомості Хотинівський будинок культури із внесенням до
ЄДЕССБ, який розташований за адресою: Чернігівська область
Ніжинський район с. Хотинівка, вул. Українська,105
21. Закуплено дизельне пальне для шкільних автобусів.
22. Виготовлено проектну документації щодо відведення земельної ділянки
в комунальну власність для рибогосподарських потреб площею 2,5 га що
знаходиться на території Мринської сільської ради за межами с. Мрин
Ніжинського району Чернігівської області .
23. Виготовлено проектної документації щодо відведення земельної ділянки
в комунальну власність для рибогосподарських потреб площею 6,0924 га
що знаходиться на території Мринської сільської ради за межами с.
Селище Ніжинського району Чернігівської області .
24. Виготовлено проект землеустрою щодо організації і встановлення меж
територій природно-заповідного фонду -гідрологічного заказника
місцевого значення «Лихачівський» площею 2301 га що знаходиться на
території Мринської сільської ради Ніжинського району Чернігівської
області .
25. Закуплено лампи для вуличного освітлення.
26. Закуплено мультимедійне обладнання для ліцеїв Мринської сільської ради.
Фінанси та бюджет
Основним і важливим напрямом роботи фінансового відділу Мринської сільської ради є організація виконання бюджету територіальної громади за доходами і видатками. Спільно з районним управлінням Державної казначейської служби, під контролем Департаменту фінансів Чернігівської ОВА, забезпечує надходження субвенцій, дотацій, доходів до бюджету громади та надання трансфертів і використання бюджетних коштів за цільовим призначенням.
Протягом бюджетного періоду забезпечено фінансування видатків відповідно наявних фінансових ресурсів та затвердженого уточненого розпису.
Доходи за 2024 рік надійшли : по загальному фонду -33 110 248 грн 106,7% планових показників звітного періоду, по спец. Фонду - 1 004 994 грн.
За звітний період до загального фонду сільського бюджету надійшло
49 245 530 грн., з них з державного бюджету отримано- 17 279 300 грн,
а саме:
освітня субвенція -15 248 000грн,
базова дотація- 498 900грн,
інша субвенція з місцевого бюджету- 5 800грн,
субвенція на надання державної підтримки особам особливими освітніми потребами- 27 000грн,
субвенція на забезпечення харчування учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти- 276 800грн,
субвенція на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «НУШ»- 244 800 грн,
субвенція на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «НУШ»-197 400грн,
субвенція на харчування – 394 200грн,
субвенція на утилізацію відходів- 386 400грн.
Структура дохідної частини загального фонду (власні надходження) сільського бюджету залишається незмінною. Найбільшу питому вагу займає
ПДФО – 67,2%, єдиний податок – 15,1%, податок на майно – 11,2%, рентна
плата – 2,2%, акцизний податок— 0,6%.
Основним джерелом наповнення бюджету є податок на доходи
фізичних осіб, який становить 67,2% всіх доходів.
Всього до бюджету сільської ради за звітний період надійшло 22 240,4 тис. грн.
До бюджету сільської ради за звітний період надійшло рентної плати у
сумі 1 598 583 грн. Становить 2,2%.
За 2024 рік акцизного податку надійшло 219 063 грн. .
Податку на майно -3 720 963 грн.
Надходження єдиного податку становлять 5 013 343 грн.
За звітний період 2024 року до сільського бюджету надійшло- 613грн.
по державному миту, адміністративних штрафів на суму 20 281 грн., плата за адмін. послуги -6 272 грн., інші неподаткові надходження -282 805 грн;
До спеціального фонду сільського бюджету за звітний період
надійшло 1 004 994грн.
Видатки загального фонду 2024 року становлять 45 804 821,57 грн., з них:
- Загальнодержавні функції – 8 053 658,39 грн -18 %
- Освіта – 27 947 358,13 грн – 61 %
- Соціальний захист та соціальне забезпечення – 2 060 470,96 грн – 4,4 %
- Культура та спорт – 3 563 836,45 грн – 7,7%
- Житлово-комунальне господарство – 1 652 130,64 грн – 3,5 %
- Економічна діяльність – 2 527 367 грн – 5,4 %.
Видатки спеціального фонду 2024 року становлять 2 591 204,94 грн., з них:
- Плата за послуги бюджетних установ – 327 515,26 грн.;
- Інші джерела власних надходжень (гранти та дарунки) – 1 658 289,68 грн;
- Інші кошти спеціального фонду – 605 400 грн.
Трансферти
За звітний період надано трансфертів у сумі 2 137,3 тис. грн.
Субвенція з сільського бюджету Носівському міському бюджету в сумі:
800 тис для КНП «Носівський центр ПМСД» Носівської міської ради.
627295грн для КНП «НОСІВСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ ІМЕНІ Ф.Я. ПРИМАКА» Носівської міської ради.
Субвенція з сільського бюджету бюджету Ніжинського району:
150 000,00 грн на цільову субвенцію на виконання програми «Забезпечення територіальної оборони, національного спротиву та покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин та підрозділів Національної гвардії України на 2023-2024 роки;
в сумі -150,0 тис. грн на виконання заходів районної Програми «Забезпечення
територіальної оборони, національного спротиву та покращення матеріально-
технічного забезпечення військових частин та підрозділів Національної гвардії України на 2023- 2024 роки») ;
в сумі - 250,0 тис. грн. на виконання заходів районної Програми «Забезпечення територіальної оборони, національного спротиву та покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин та підрозділів Національної гвардії України на 2023- 2024 роки»).
50 тис грн для Управління Служби безпеки України в Чернігівській області
на забезпечення державної безпеки на території Мринської територіальної громади та матеріально-технічного забезпечення Управління Служби безпеки України в Чернігівській області.
110 тис для 17 ДПРП (м. Носівка) 4 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з
надзвичайних ситуацій у Чернігівській області на придбання паливно-мастильних матеріалів.
Охорона здоров’я
Реалізація повноважень у сфері охорони здоров’я ускладнена відсутністю власних комунальних закладів охорони здоров’я. Але, не зважаючи на це, сільською радою здійснювалися заходи щодо покращення первинної медичної допомоги, яку на території Мринської сільської ради надає комунальне некомерційне підприємство «Носівський центр первинної медико – санітарної допомоги» Носівської міської ради - Мринська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини та пункти здоров’я. Багато мешканців нашої громади вторинну медичну допомогу отримують у комунальному некомерційному підприємстві «Носівська міська лікарня імені Ф. Я. Примака» Носівської міської ради.
Субвенція з сільського бюджету Носівському міському бюджету в сумі:
800 тис для КНП «Носівський центр ПМСД» Носівської міської ради.
627 295грн для КНП «НОСІВСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ ІМЕНІ Ф.Я. ПРИМАКА» Носівської міської ради.
Відповідно Програми фінансової підтримки Мринська сільська рада щорічно перераховує кошти даним некомерційним підприємствам на оплату комунальних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, виплату стимулюючих винагород та інше, а також забезпечує твердим паливом приміщення, які розташовані на території громади.
Про надання адміністративних послуг
Найпоширеніші послуги відділу ЦНАП виконавчого комітету Мринської сільської ради:
Реєстрація місця проживання особи,
Видача витягу з реєстру територіальної громади,
Призначення державної чи соціальної допомоги різним категоріям громадян,
Призначення пільг, субсидій, компенсацій,
Видача довідок різного характеру та інше, крім реєстрації рухомого та нерухомого майна.
За 2024 рік надано 3312 адміністративних послуг, з них:
видано 1152 довідок
Мрин - 221; Селище – 220; Хотинівка – 157; Лихачів – 208; Плоске - 346
з реєстрації місця проживання – 1189
Реєстрація місця проживання: Мрин – 73; Селище - ; Хотинівка – 21; Лихачів –21; Плоске – 49
Зняття з реєстрації місця проживання: Мрин – 41; Селище - ; Хотинівка – 13;
Лихачів – 23; Плоске - 27
Витяги з РТГ: Мрин – 412; Селище - ; Хотинівка – 141; Лихачів – 105; Плоске -263
послуги соціального характеру – 599, з них:
- довідки про взяття на облік ВПО – 9;
оформлення житлових субсидій на Ком.посл. та тверде паливо: Мрин – 82; Селище -22; Хотинівка – 31; Лихачів – 32; Плоске - 27;
оформлення пільг на ЖКП та СГТП: Мрин – 34; Селище - 8; Хотинівка – 6;
Лихачів – 12; Плоске - 16;
оформлення допомог: Мрин – 57; Селище - 24; Хотинівка – 29; Лихачів – 29;
Плоске - 25;
Акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарств: Мрин – 27;
Селище - ; Хотинівка – 34; Лихачів – 18; Плоске - 77;
актуалізовано дані військовозобов’язаних – Мрин - 216;
Направлено 28 запитів про отримання допомог в інших громадах.
Відділом ЦНАП опрацьовано 139 листів.
Центр надання соціальних послуг
Основними завданнями Центру надання соціальних послуг є проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню мешканців в складні життєві обставини, вчасне виявлення та надання соціальних послуг громадянам, які опинились в складних життєвих обставинах і потребують особливої уваги та допомоги на основі індивідуального та комплексного підходу до кожного окремого випадку.
У центрі надання соціальних послуг функціонує одне відділення:
відділення соціальної допомоги вдома.
Згідно штатного розпису у «ЦНСП» Мринської сільської ради працює 12
штатних працівників, з них 11 соціальних робітників. У 2024 році до штату
«ЦНСП» Мринської сільської ради було введено фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Станом на 01.01.2025 року посада вакантна.
За 2024 рік центром надання соціальних послуг виявлено 23 особи. Також
проводилось зняття з обліку з різних причин (смерть підопічного, виїзд з
території громади) - 14 осіб. Загальна кількість осіб, яким надано соціальні
послуги протягом 2024 року становить 145 чоловік.
Протягом 2024 року відділенням соціальної допомоги вдома 11 соціальних
робітників надали послуги 145 особам, яким надано 64909 одиниць
соціальних послуг. Підопічним надавались різні види послуг на підставі даних карти індивідуальних потреб у центрі надання соціальних послуг, договору про обслуговування та медичного висновку.
Середнє навантаження на одного соціального робітника становить 12 осіб.
Фактично використано на утримання центру надання соціальних послуг у
2024 році – 1 321 600 грн.
Станом на 01 січня 2025 року у відділенні соціальної допомоги вдома
обслуговується 131 особа, що проживають одиноко. З них:
- громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі, що не мають
рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу (одинокі) – 79 осіб;
- громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі, що проживають
самотньо і мають рідних, які згідно законодавства повинні забезпечити їм
догляд і допомогу – 52 особи.
За категоріями отримувачі соціальних послуг виокремлюють:
- особи віком 80 років і старші - 70 чоловік;
- особи з V групою рухової активності – 2 чоловіки;
- особи з інвалідністю – 14 чоловік.
З метою повного охоплення програмою доставки ліків у віддалені населені
пункти, на території Мринської громади щомісячно, в третю середу місяця,
працює передвижний аптечний пункт у рамках державної програми «Доступні ліки».
Співпраця із громадськими організаціями. Від благодійного фонду «Рокада»
надходили засоби гігієни, зокрема памперси для дорослих, вологі серветки.
На сьогодні, згідно рішення 12 сесії Мринської сільської ради восьмого скликання №13 від 05.11.2021 року, всі соціальні послуги Центр надає за рахунок бюджетних коштів (безоплатно), незалежно від розміру середньомісячного сукупного доходу отримувачів соціальних послуг.
Громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування та потребують сторонньої допомоги отримують в Центрі соціальну послугу догляду вдома, яку надають 11 соціальних робітників.
Це люди, що потрапили в складні життєві обставини та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання. Вони найбільш вразливі верстви населення, які за станом здоров'я, через похилий вік та одиноке проживання потребують обслуговування соціальними робітниками.
З метою ефективного надання соціальних послуг, запобігання потраплянню осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення, в складні життєві обставини, допомоги кожній людині, яка потребує підтримки, наші працівники взаємодіють з працівниками інших підрозділів сільської ради.
Соціальний захист населення
Відділ соціального захисту населення забезпечує на території Мринської сільської ради реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення, виконання місцевих та державних програм і здійснення заходів у цій сфері, прийняття документів на всі види соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством України, пільг, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, організацію заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, сімей та громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат та послуг за місцем проживання.
З метою реалізації повноважень у сфері соціального захисту населення
було прийнято та реалізовано у 2024 році 8 програм підтримки соціально-
незахищених верств населення Мринської громади, а саме:
1. Програма виплати компенсації фізичним особам, які надають
соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, на 2024-2026
роки, було передбачено 48 000,00 грн, з них використано 31 556,37 грн. -
отримала 2 особи.
2. Програми компенсації за придбані технічні засоби (а саме підгузки)
при реалізації індивідуальних програм реабілітації для дітей та осіб з
інвалідністю – жителів Мринської сільської ради на 2024-2026 роки
У 2024 році на виконання даної програми було передбачено 57 000 грн,
докладено 20 000грн., з них використано 64 130,20 грн., на підтримку 2
дітей та 2 дорослих.
3. Програма фінансування витрат на надання пільг окремим категоріям
громадян за послуги зв’язку на 2022-2024 роки
На виконання Програми фінансування витрат на надання пільг окремим
категоріям громадян за послуги зв’язку за 2024 рік була передбачена
орієнтовна сума з місцевого бюджету – 2 000 грн. Фактично надано пільг на
оплату послуг зв’язку за 2024 рік - на суму 1897,96 грн. Пільгою
скористалися - 2 пільговиків.
4. Програма соціального захисту жителів Мринської сільської ради на
2024-2026 рік.
На виконання Програми соціального захисту жителів Мринської
сільської ради на 2024 рік з початку року передбачено 546 500 грн. на протязі
року докладено 250 000 грн.
Згідно Програми отримали матеріальну (грошову) допомогу:
- на лікування 10 осіб по 2000 грн., загальна сума 20 000грн.
- отримали допомогу внаслідок пожежі 3 осіб, загальна сума 15 000грн.
- на випадок стихійного лиха 1 особа отримала 1000 грн.
- на вирішення соціально-побутових питань виплачено 10 сім’ям загиблих
учасників бойових дій по 18 000грн., на загальну суму 180 000грн.
- на лікування учасникам бойових дій виплачено 15 особам по 5 000 грн.,
загальна сума 75 000грн;
165 осіб – з числа учасників бойових дій отримали грошову допомогу
до Дня захисника України -14 жовтня по 1 100грн., на загальна суму 181
500грн;
2 особам, які отримують програмний гемодіаліз надано одноразову
матеріальну (грошову) допомогу на лікування – по 2000 грн., загальна сума
4 000 грн.
Придбано подарункові набори учасникам ліквідації аварії на
Чорнобильській АЕС та воїнам інтернаціоналістам на загальну суму – 13 920
грн.
Також, відповідно до цієї програми були придбані квіти та подарункові
набори батькам загиблих учасників бойових дій на суму - 290 грн.
5. Комплексна програма підтримки сім’ї, запобігання домашньому
насильству, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі
людьми на 2022-2024 роки
На виконання програми на 2024 рік було передбачено 10 000 грн. з них
використано 10 000 грн., на підтримку 5 сімей, які виховують 5 і більше
дітей.
6. Програми надання підтримки громадянам, які отримують
програмний гемодіаліз на 2024-2026 роки
На виконання Програми надання підтримки громадянам, які отримують
програмний гемодіаліз на 2024 рік з початку року було передбачено 50 000
грн., з них використано 22 620,00 грн.
7. Програма «Поховання військовослужбовців, які загинули (померли)
під час проходження військової служби, на 2024-2026 роки»
На поховання учасників бойових дій закладено з початку року 60 000
грн. та на протязі року докладено 40 000 грн.. використано 67 348 грн.
8. Програма компенсації за здійснені перевезення окремих пільгових
категорій громадян автомобільним транспортним засобом на
приміських автобусних маршрутах загального користування по
Мринській сільській раді на 2024-2026 роки.
По програмі на 2024 рік було закладено 25 000грн., використано 12 055
грн.
Відшкодовано – 5 791,13 грн. коштів по безоплатному забезпеченню
ліками за рецептами лікарів осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської
катастрофи.
Повномасштабне військове вторгнення росії на територію України принесло в нашу громаду багато болю та незворотних втрат. Вагома частина заходів, вищезазначеної Програми, направлена на підтримку ветеранів війни та членів сімей загиблих.
У громаді велика увага приділяється роботі з ветеранами, членами їх
сімей та родинами загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Кожного дня о 09-00 в кожному селі громади проводиться
загальнонаціональна хвилина мовчання за участю представників сільської
ради та старостатів, жителів села, учнів шкіл, працівників установ,
організацій.
Розпорядженням сільського голови оголошуються Дні жалоби під час
повернення тіла загиблого Захисника до громади та в день поховання.
Зустрічаємо Героїв «на щиті», які віддали своє життя за незалежність,
почесним «живим коридором» та церемонія поховання на кладовищі.
Встановлюються меморіальні дошки на закладах освіти, де навчалися
загиблі Герої.
Постійно проводяться тематичні заходи у закладах освіти, культури,
Бібліотеках, які спрямовані на висвітлення внеску ветеранів, загиблих Героїв у
захист незалежності, територіальної цілісності, суверенітету України та з
метою формування в молодого покоління шанобливого ставлення до
зазначених осіб, виховання молоді в дусі патріотизму та героїзму.
Покладання квітівза участю учасників бойових дій, до могил загиблих,
вшанування хвилиною мовчання здійснюється до пам’ятних дат, дня Героїв
та ін. На сайті громади та на сторінці громади у фейсбук розміщуються
інформаційні матеріали, які допомагають та полегшують отримання послуг
ветеранам війни, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих)
Захисників та Захисниць України (фото звіт про проведені заходи,
загальнонаціональна хвилина мовчання, оголошення Днів жалоби,
повідомлення про загибель Захисників, де організовується «живий коридор»,
матеріали про платформу е-ветеран, е-посвідчення, мапа послуг і т.д.).
На території Мринської громади проживають пільгові категорії громадян:
25 учасників аварії на ЧАЕС; 16 учасників бойових дій на території інших
держав; приблизно 110 осіб з інвалідністю різних груп, 11 дітей з
інвалідністю, 49 багатодітних родин. Загалом зареєстровано по громаді 280
внутрішньо переміщених осіб. З них на протязі року по Мринській громаді
зареєструвалося 7 внутрішньо переміщених осіб. Постійно проживає 28
ВПО, 3 дитини з статусом ВПО відвідують ліцеї Мринської громади. На
обліку у Відділі соціального захисту населення, у справах сім’ї та дітей
Мринської сільської ради у 2024 році перебувало 15 сімей, які опинилися в
складних життєвих обставинах, в яких виховується 48 дітей.
У громаді проживає 4 прийомні сім’ї, яким надавалась послуга
соціального супроводження.
Протягом року відділом розподілялась гуманітарна допомога, яка
надавалась мало захищеним верствам населення та внутрішньо переміщеним
особам. Протягом року взято участь у онлайн – семінарах.
Опрацьовано 1750 вхідні листи та повідомлення, що стосуються роботи
відділу.
До відділу надійшло 17 заяв щодо видачі (або продовження строку дії)
посвідчення батьків та дітей з багатодітних сімей: з них відповідно до заяв
видано 13 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 34 посвідчення дітей з
багатодітної сім’ї.
Вирішувались питання, щодо влаштування людей похилого віку, осіб з
інвалідністю спеціалізованих пансіонатів. Було сформовано 2 особових справ
з повним пакетом документів відповідно до вимог та направлено на розгляд
до Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної
державної адміністрації. За рішенням Департаменту було виділено 2 путівки
для влаштування до установ системи соціального захисту на повне державне
утримання.
Підготовлено до суду пакет документів та висновок Органу опіки та
піклування «Про доцільність встановлення опіки та призначення опікуна над
недієздатною особою».
Станом на 01 січня 2025 року на території Мринської сільської ради зареєстровано та проживає 13 внутрішньо переміщених осіб.
Відповідно до Постанови № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» утворена комісія із встановлення факту здійснення особою догляду та затверджений її склад. З травня 2024 року комісією проведено 11 обстежень та видано відповідно стільки ж актів про встановлення факту здійснення особою постійного догляду.
Служба у справах дітей
Служба у справах дітей здійснює облік дітей, залишених без батьківського піклування, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які проживають у сім`ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
У Службі у справах дітей сільської ради створено комплексну систему захисту інформації та підключено до ресурсів Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» (ЄІАС «Діти»), забезпечено ведення єдиного банку даних, де постійно оновлюється інформація.
«Програма попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2023-2025 роки».
Протягом 2024 року службою у справах дітей на реалізацію названої програми із місцевого бюджету виділено 10 000 та використано 8 190 грн.
На обліку в службі у справах дітей станом на 01.01.2025 року перебуває
17 дітей, з них 2 дітей - прибули з інших територій; 3 дитини-сироти та 14 дітей, позбавлених батьківського піклування:
- 7 дітей перебувають під опікою/піклуванням;
- 7 дітей перебувають у прийомних сім’ях; - 3 дітей перебувають в дитячих будинках сімейного типу. Станом на 01.01.2025 року проживають на території громади:
2 дитини-сироти та 11 дітей, позбавлених батьківського піклування. Поставлено на облік 1 дитину, позбавлену батьківського піклування. Дитина влаштована під опіку. Знято з обліку 2 дітей в зв’язку з досягненням повноліття. В державних закладах та в центрах соціально - психологічної реабілітації немає жодної дитини. Проведено 13 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 34 питання захисту прав та інтересів дітей. Взято на позачерговий квартирний облік 2 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
За рахунок державної субвенції у 2024 році житло не отримала жодна статусна дитина. Проведено 38 обстежень умов проживання та складено відповідні акти. На обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах перебуває
3 дитини з причин ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків. В службі у справах дітей функціонує Єдина інформаційно-аналітична система «Діти», ведуться особові справи дітей-сиріт, дітей, ПБП та СЖО. Служба брала участь в 6 засіданнях Носівського суду. Починаючи з 2023 року 586 дітям надано статус дитини, яка зазнала психологічного насильства внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Щомісячно спільно з старостами та інспекторами ювенальної превенції здійснювались перевірки умов проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також перевірки умов проживання всіх дітей, які стоять на обліку ССД. Впродовж 2024 року Службою у справах дітей проводилась роз’яснювальна та консультативна робота щодо створення та функціонування на території сільської ради патронатних сімей, з метою тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин. Постійно проводилась інформаційно-просвітницька кампанія серед населення щодо пропаганди сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, таких як усиновлення, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
Благоустрій
Основним завданням щодо реалізації заходів з благоустрою населених пунктів громади є забезпечення належного утримання і поліпшення санітарного та естетичного стану території. Регулярне прибирання та обкошування біля приміщень комунальної власності, центрів сіл, футбольних полів та місць відпочинку. Обкошування трави та вирубування чагарників обабіч доріг. Систематичне упорядкування території кладовищ, вивіз сміття та підвіз піску. Оплачено послуги збирання та утилізації небезпечних відходів(залишки гербіцидів) за кошти, що надійшли з обласного бюджету в сумі 386 400грн . Постійно займаємось ліквідацією стихійних сміттєзвалищ, але звичка вивозити непотріб в громадські місця, до лісу, річки, так і не залишає деяких людей.
Влітку 2024р по всіх населених пунктах громади були проведені роботи з поточного ямкового ремонту асфальтового покриття, грейдерування обочин та ґрунтових доріг, висипка піщано – щебеневою сумішшю і вимостка особливо складних ділянок доріг місцевого значення. Роботи оплачені за кошти місцевого бюджету всього - 1 998 349грн.
Щороку з місцевого бюджету в громаді виконували ремонтні роботи доріг :
в 2021р (на 677 256 грн), 2022р (на 326 682грн), 2023р (2 199 563грн), адже було багато звернень від населення про аварійний стан доріг.
КП «ГОСПОДАР» Мринської сільської ради
У комунальному підприємстві «ГОСПОДАР» Мринської сільської ради працює 4 працівники, згідно штатного розпису .
Надано послуг населенню в 2024 році на 127 тисяч гривень згідно тарифних ставок а саме:
- вивезення сміття від населення пакети :10 739,00 тис.грн.
- тракторні послуги :10 160,00 грн.
- сортування та вивезення пластика та скла : 4906,00грн.
- за послуги вивезення сміття від Мринського ВУП ЗГ :62 020,00 грн.
- ССТ : 300,00 грн,
- надано послуги водокористування для населення с. Мрин та с. Хотинівка згідно всіх лабораторних досліджень.
Працівники займаються благоустроєм села , працюють також на заготівлі дров для забезпечення твердим паливом всіх закладів та установ громади на період опалювального сезону.
Мринською сільською радою виділено для КП «Господар» 1274157,94 грн.
Використано на:
паливо – 436 553,78 грн
запчастини –39 845,00 грн
заробітну плату, податки –797 759,16 грн.
У 2024 році були організовані суспільно-корисні роботи.
З центром зайнятості заключено договори та залучені на суспільно-корисні роботи громадяни, які перебувають в них на обліку. Кожного місяця працювало в селах громади від 10 до 15 чоловік. Працівники працювали на таких роботах як розчистка узбіч доріг, ліквідація стихійних дерев, прибирання на кладовищах, парках, клумбах та заготівля дров для опалювального сезону. Заробітна плата нараховувалася за рахунок фінансування центру зайнятості. Центром зайнятості перераховано коштів 1 946 659,36 грн, які були використані на оплату праці та податки.
Протягом 2024 року було ліквідовано стихійні сміттєзвалища на території громади площею 1,5га. Проводились роботи з впорядкування паспортизованих сміттєзвалищ в населених пунктах громади.
Протягом року проводились заходи з обкошування територій, вирубки порослі та інших чагарників. Постійно надаються послуги зі збирання та перевезення побутових відходів. На території сіл громади встановлено контейнери роздільного збирання побутових відходів та впроваджується роздільне збирання
Освіта і спорт
У Мринській територіальній громаді у 2024 році працюють 3 заклади загальної середньої освіти, в яких навчається 313 здобувачів освіти :
Мринський ліцей- 181,
Плосківський ліцей- 69,
Лихачівський- 66.
Середнє відвідування ліцеїв за 2024 р:
старші – 36 учнів в день; разом 88 уч.
старші – 33 учнів в день; разом 51 уч.
старші – 26 учнів в день. разом 47 уч.
Кількість працівників ЗЗСО - 104, з них 57 педагогічні та 47- технічного персоналу :
- Мринський ліцей - педагогічних -23 на 25,39 ставки та технічних -18,
- Плосківський ліцей – педагогічних- 16 на 20,3 ставки та технічних- 13,
- Лихачівський ліцей – педагогічних – 18 на 21,64 ставки та технічних 16.
Заклади загальної середньої освіти в 2024 році працювали в очному режимі. Крім навчального процесу учні охоплені позашкільною гуртковою роботою. Проводять благодійні ярмарки, на яких Мринський ліцей зібрав та перерахував на потреби ЗСУ- 51 301грн. та Лихачівський ліцей – 11 тис. грн. Педколектив Плосківського ліцею задонатив 45тис на авто захиснику з с.Плоске.
Заклади дошкільної освіти зараз відвідують 67 вихованців :
- Мринський ЗДО «Сонечко» -43 вихованці ,
- Хотинівський ЗДО «Ромашка» - 14 вихованців,
- Плосківський дошкільний підрозділ -10 вихованців.
Працівників ЗДО – 34, з них 8 – педагогічні та 26 –технічний персонал:
- Мринський ЗДО «Сонечко» -5 педагогічних на 6,3ставки та технічних - 16,
- Хотинівський ЗДО «Ромашка» - 2 педагогічних на 2,33 ставки та технічних 7,
- Плосківський дошкільний підрозділ – 2 педагогічних на 1,25ставки та технічних 4,55ставок.
Ліцеї забезпечені додатковими маршрутизаторами ( по 3 на кожну).
Здійснено закупівлю навчальних матеріалів для 7 класу за реформою НУШ на суму 337, 0 тис грн. державної субвенції. Гроші розділені пропорційно кількості учнів 7х класів 2024-2025 н.р.
Здійснено забезпечення підручниками згідно замовлення в кількості 1081 підручник на суму 120 тис. грн.
Для безпечної роботи закладів освіти облаштовані найпростіші укриття, в двох закладах встановлені захисні споруди на 70 чол. кожна.
Укриття забезпечені всім необхідним і мають дозволи на перебування в них дітей.
-По Програмі «Шкільний автобус» в Мринській сільській раді організований підвіз учнів:. - до Лихачівського ліцею -28 ; - до Мринського ліцею - 33.
Обсяг фінансування 1млн 729 тис.105 грн.; - 3,024 тис. грн. сума потрачено на послуги догляду; - 268,4 тис. грн –дизпаливо; - 60 тис.985 грн. -запчастини;
-24 тис.- техогляд транспорту та медогляд шоферів.
-По Програмі організації харчування у закладах освіти Мринської сільської
ради було використано 1 млн 372 тис. на гаряче харчування згідно системи ХАСП.
Впродовж року учні наших ліцеїв брали активну участь в багатьох конкурсах, змаганнях, олімпіадах та займали призові місця, також учні постійно беруть активну участь в спортивних змаганнях та турнірах, які проходять не тільки в громаді, але і поза її межами, виборюючи призові місця.
-«По Програмі роботи з обдарованою молоддю Мринської сільської ради на
2024-2026 роки» проведено шкільні Всеукраїнські учнівські олімпіади. Використано 3,7 тис. грн. для заохочення здібних дітей та педагогів, які підготували учасників.
-По Програмі «Національно-патріотичного виховання дітей та молоді
Мринської сільської ради» використано 14 тис 529 грн.
-«По Програмі розвитку фізичної культури і спорту Мринської сільської ради
на 2024-2026 роки» використано 11тис 706 грн. Учні займаються в шкільних спортивних гуртках, беруть участь у змаганнях. Проведено два етапи фізкультурно- оздоровчих спортивних ігор «Пліч-о-пліч». Команди-переможці та команди учасниці нагороджені дипломами, медалями, відповідно зайнятих місць та цінними подарунками (волейбольні та футбольні м’ячі, спортивний тренувальний інвентар).
В 2024 році для сталого функціонування закладів освіти використано кошти місцевого бюджету, зокрема:
на забезпечення закладів миючими, дезінфікуючими, господарськими товарами, посудом – 195 905,20грн.
канцелярські товари- 83 016,
інтернет- 117 371 грн.
будматеріали на поточний ремонт закладів – 54 941 грн.
на ремонт автобусів – 56 388грн.
на закупівлю пального –268 500 грн.
на медогляд працівників – 79 914грн.
обслуговування газового обладнання – 10 570грн
на обслуговування пожежної сигналізації – 17 915 грн.
лабораторні дослідження – 48 504,70грн.
безпека ЗДО – 96 тис. –пожежна сигналізація с. Плоске садок.
безбар̍єрність – 7 тис- пандус укриття, с. Плоске.
викачування нечистот- 28 800 грн.
охорона приміщень - 6500 грн.
послуги БТІ – 6403 грн.
заправка вогнегасників- 14 508 грн
Культура
Повноваження сільської ради у сфері культури на території громади
здійснють 4 Будинки культури та 1сільський клуб.
Заклад культури є базовим в задоволенні культурних потреб, розвитку самодіяльної творчості, організації дозвілля населення. Жителі беруть участь та здобувають перемогу в різних конкурсах і фестивалях.
Кількість працівників СБК:
- працівників культури – 10;
- технічного персоналу – 10.
Вокально-хорових колективів – 5, в них учасників -26 :
- народний аматорський ансамбль української пісні «Молодички (7 уч.)» Мринського СБК керівник Мариненко Н.В. ; колектив «Калинонька (7 уч.)» Лихачівського СБК керівник Федько А.С.; колектив «Журавка (8 уч.) Хотинівського СБК керівник Криворучка К.В. та колектив «Берегиня (7 уч.)» Плосківського СБК керівник Слісаренко В.П..
- дитячих вокально- хорових колективів – 3, в них учасників -24: «Любисток(17 уч.)» Мринського СБК керівник Мариненко А.В., колектив Плосківського СБК з кількістю учасників- 4, колектив Хотинівського СБК з кількістю учасників- 4;
- фольклорних -2, в них учасників -13;
- хореографічних колективів – 4, в них учасників – 46: дитячий зразковий хореографічний колектив «Лілея» (22 уч.) Мринського СБК керівник Кирилюк В.М., « Червоні маки» Лихачівського СБК керівник Семенець Я.С., дитячий хореографічний колектив «Мрія» керівник Семенець Я.С., дитячий хореографічний колектив «Ван степ» Плосківського СБК керівник Кирилюк В.М.
- інструментальний -1 «Ложкарі» Лихачівського СБК, з кількістю учасників – 8;
- театральний -1, кількість учасників -6;
- гурток 1 «Аудіоказка», Мринського СБК дитячий, з кількістю учасників -10, керівник Мариненко А.В.
Проведено благодійних тематичних заходів у Будинках культури – 56;
ігрових пізнавально-розважальних програм для дітей та молоді -10;
концертів на місцях -13; виїздних концертів – 13; виступів професійних колективів – 3.
Протягом звітного періоду робота закладів культури проводилась у форматі онлайн і офлайн. Організовано масові заходи з додержанням всіх правил безпеки.
Серед них: благодійні та святкові концерти, тематичні вечори, конкурси, зустрічі з цікавими людьми, спортивно-масові ігри. В рамках проведення благодійних заходів заклади культури Мринської
сільської ради зібрали 140 тис. грн.
Мринський бк – 38 тис. грн.
Плосківський бк –28 тис грн.
Хотинівський бк- 52 тис. грн.
Лихачівський бк – 22 тис грн.
Проводиться волонтерська діяльність з плетіння поясів, шкарпеток, виготовлення свічок, маскувальних сіток.
Робота бібліотек
Протягом 2024 року бібліотеки Комунального закладу « Публічна бібліотека Мринської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області» активно працювали над покращенням якості послуг, модернізацією фондів та оновленням матеріально-технічної бази. Було здійснено актуалізацію бібліотечних ресурсів, проведено ремонти приміщень, створено новий громадський простір та залучено додаткове фінансування. Завдяки співпраці з місцевими жителями, благодійними організаціями та волонтерами бібліотеки стали ще більш доступними, комфортними та корисними для громади.
У бібліотеках громади працює 6 бібліотечних працівників, які постійно приймають активну участь у благодійних заходах громади.
Роботу КЗ «Публічна бібліотека» переформатували на більш новий та сучасний рівень. Напрямком діяльності бібліотек у 2024 році стала популяризація сучасних книг, української культури, державної мови, проведення заходів по збереженню традицій звичаїв та обрядів культурної спадщини, в тому числі майстер-класів, флешмобів, тематичних вечорів.
Протягом року бібліотечні фонди оновлювалися відповідно до запитів читачів та потреб громади:
- Надійшло примірників: 494
- Вибуло примірників: 9 061 (2 437 кг передано на переробку та оприбутковано 7 798, 40 грн)
- Загальний фонд на кінець 2024 року: 39 913 примірників
Протягом року завдяки акції "Подаруй бібліотеці книгу" до фондів надійшло 494 примірники на суму 102 199,22 грн. Книги були передані читачами, благодійниками та партнерами, що дозволило поповнити колекцію сучасною літературою для всіх вікових категорій.
У всіх бібліотеках громади проведені поточні ремонти.
У Мринській центральній бібліотеці проведено повне оновлення простору за підтримки благодійного фонду "Рокада", OXFAM, ГО "Різні РАЗОМ", волонтерів-читачів та жителів громади. Надано 27 стільців, 10 стелажів, 1 двері, 9 столів, 5 ноутбуків, 1 мультимедійна дошка, 1 проєктор, 9 LED панелей та будівельні матеріали для відновлення підлоги, стін та стелі на суму 334 437,70 грн та створено громадський простір "Мрин-бібліохаб" і Хаб Цифрової освіти.
2024 рік став важливим етапом у розвитку бібліотек громади. Вдалося оновити фонди, покращити матеріально-технічну базу, розширити можливості для громади та залучити значні фінансові ресурси. Завдяки активній співпраці з партнерами та місцевими жителями бібліотеки стали сучасними просторами для навчання, розвитку та спілкування.
Робота з молоддю
У 2024 році молодь Мринської громади проявила себе як справжня рушійна сила змін. Саме завдяки ініціативним, небайдужим і натхненним молодим людям у громаді було створено Комунальний заклад "Молодіжний центр "Різні РАЗОМ" Мринської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області. Молодь стала активною учасницею громадських ініціатив, співпрацюючи з молодіжною громадською організацією "Різні РАЗОМ" та долучаючись до Програми "Мріємо та діємо" за підтримки USAID, що виконується IREX, а також до діяльності громадської організації "Будуємо Україну разом" та NED.
Одним із найвагоміших внесків молоді стала участь в екологічних ініціативах. Молодіжна громадська організація "Різні РАЗОМ" у співпраці з місцевим бізнесом, який став комунікаційним хабом, ініціювала масштабну еко-толоку в шести селах громади. За активної підтримки працівників Мринської сільської ради та старостинських округів, КП "Господар", молоді та небайдужих жителів громади було очищено прибережну територію річки Остер у селі Мрин, прибрано придорожню територію в'їзду в селі Лихачів, впорядковано парк та територію біля криниці в селі Хотинівка, прибрано парк у селі Плоске, територію парку біля медичного пункту в селі Селище та паркову зону біля бібліотеки в селі Роздольне. Важливою підтримкою в цій роботі стало надання засобів захисту та сміттєвих пакетів ГО "Будуємо Україну разом".
Молодіжна громадська організація "Різні РАЗОМ" стала ініціатором та головною рушійною силою у відновленні укриття Мринського будинку культури. Завдяки наполегливій праці молоді-волонтерів, волонтерській підтримці Мринської сільської ради, місцевого бізнесу, КП " Господар" та небайдужих жителів громади за місяць було відновлено 164 м² укриття, яке тепер є безпечним та комфортним місцем для ліцеїстів Мринського ліцею Мринської сільської ради та жителів села Мрин у разі надзвичайних ситуацій. Громадська організація "Будуємо Україну разом" та NED надали будівельні матеріали, три системи вентиляції, два біотуалети, двоє дверей, одинадцять керамічних обігрівачів, шість світильників на загальну суму 118 128,51 грн.
Молодіжний проєкт Громадської організації «Різні РАЗОМ» "Волонтерська сила: відновлюємо укриття – об'єднуємо громаду" отримав найвищу нагороду на національному рівні від Міністерства молоді та спорту України, ставши "Кращою практикою молодіжної роботи 2024 року".
У Мрині також відбувся молодіжний обмін досвідом між волонтерами Чернігівської, Сумської та Кіровоградської областей за підтримки ГО "Будуємо Україну разом", ГО "RAZOM" та ГО "Різні РАЗОМ". Це стало чудовою можливістю для молоді не лише налагодити співпрацю між регіонами, а й активно пропагувати свою діяльність, відроджувати кулінарні традиції та популяризувати матеріальну і нематеріальну спадщину Мринської громади. Активна молодь громади не лише займається волонтерством, а й розвиває власні лідерські якості. У молодіжному центрі "Різні РАЗОМ" функціонують 8 лідерських клубів, які очолюють амбасадори з числа молоді. Це простір, де народжуються нові ініціативи, зміцнюється молодіжна спільнота та формується майбутнє громади.
Дякуємо кожному і кожній, хто докладає зусиль для розвитку рідної громади! Молодь Мринської громади – це справжня сила, яка змінює сьогодення та творить майбутнє. Разом ми – велика команда, яка доводить, що активна молодь – це запорука успішного суспільства!
Співпраця з громадськими організаціями, благодійними фондами та волонтерами
Волонтерство є невід’ємною частиною нашої громади, що об’єднує людей заради спільної мети – допомоги тим, хто її потребує. Особливо важливим стало волонтерське служіння у підтримці наших захисників, внутрішньо переміщених осіб, розвитку молодіжних ініціатив та благоустрою громади. Завдяки співпраці з громадськими організаціями, благодійними фондами та активними волонтерами ми змогли реалізувати низку важливих проєктів, що позитивно вплинули на життя нашої громади.
Особлива подяка нашим партнерам:
- Національний фонд демократії (NED)
- Міжнародна організація з міграції (МОМ)
- Благодійний фонд "Рокада"
- Міжнародне об’єднання OXFAM
- Громадська організація "Різні РАЗОМ"
- Ніжинська районна організація Товариства Червоного Хреста України
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)
- Рада міжнародних досліджень та обмінів (IREX)
- Громадська організація "Будуємо Україну разом"
- Громадська організація "RAZOM"
- Громадська організація "Альянс змін"
- Громадська організація "Жінки Батьківщини Чернігівщини"
- Мринський волонтерський осередок "Сіточка"
Окремо хочеться відзначити діяльність волонтерського осередку "Сіточка", який діє у селі Мрин. Його учасники невтомно працюють, виготовляючи маскувальні сітки, "кікімори" та інші необхідні матеріали для Збройних Сил України. Завдяки їхній наполегливій праці нашим захисникам вдається краще маскуватися та зберігати життя на передовій.
Також багато мешканців громади активно підтримують збір гуманітарної допомоги для військових, передають необхідні речі, продукти та засоби гігієни. Внесок кожного волонтера безцінний, адже разом ми зміцнюємо тил і допомагаємо наблизити перемогу. Мринська громада неодноразово отримувала Подяки від командування військових частин.
У 2024 році ми отримали особливе визнання – відзнаку "Жіноча сила" від громадської організації "Жінки Батьківщини Чернігівщини". Це стало підтвердженням активної ролі жінок у волонтерському русі, громадських ініціативах та підтримці тих, хто цього найбільше потребує. Вдячні за цю високу оцінку, а також за спільні заходи, які сприяли зміцненню громади та підтримці її найуразливіших верств.
Дякуємо всім, хто щодня докладає зусиль для розвитку громади та допомоги Україні! Разом ми створюємо сильне суспільство, яке здатне долати будь-які виклики!
Шановна громадо!
Зараз ми з вами переживаємо найважчі у нашій історії роки, коли ворог нищить нашу державу.Сьогодні ми живемо і працюємо лише завдяки тому, що наше життя захищають воїни ЗСУ, серед них і наші земляки. Кожен день нашої праці, можливість вирощувати хліб, лікувати, навчати і виховувати , оплачені звитягою наших воїнів. Сердечний їм уклін за ратний подвиг, думаємо про них, молимось за них, чекаємо їх додому живими-здоровими.
Узагальнюючи зроблене за звітний період хочу зауважити, що сьогоднішній результат роботи – це згуртована робота колективів всіх закладів і установ сільської ради, участь кожного депутата, комісій, сесійна робота, діяльність виконавчого комітету та апарату ради, благодійників, і, безумовно, активна участь небайдужих мешканців громади.
Хочу подякувати Вам, що в такий складний час на фоні постійного стресу Ви демонструєте самовідданість, компетентність у роботі, активну громадську позицію. Ви щоденно, сумлінно та відповідально працюєте на благо всієї громади, піклуючись про її розвиток та процвітання.
Дякую абсолютно кожному мешканцю громади за надану підтримку, пропозиції та об’єктивну критику, конструктивні діалоги, спільну працю та її результати. Тож і надалі будемо разом працювати над вирішенням існуючих проблем і виконанням намічених планів.
Вірю, що 2025 рік обов’язково стане переможним! Україна стане вільною від ворога! Захисники і захисниці повернуться в свої родини, у мирне життя.
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
Сільський голова Людмила Борисова
ІНФОРМАЦІЯ ПРО УЧАСТЬ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ТА ДЕПУТАТІВ В ЗАСІДАННІ СЕСІЙ МРИНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
Відвідування засідань виконавчого комітету
Звід депутата-секретаря Мринської с/р Зеленська В.Ф.
Звіт депутата Мринської с/р Нець Н.І.
Звіт депутата Мринської с/р Компанець О.П.
Звіт депутата Мринської с/р Вакулік Л.А.
Звіт депутата Мринської с/р Ікальчик Г.Ф.
Звіт депутата Мринської с/р Артеменко О.М.
Звіт депутата Мринської с/р Олексієнко О.М.
Звіт депутата Мринської с/р Леус Т.В.
Звіт старости Плосківського старостинського округу 2022 рік
Звіт старости Плосківського старостинського округу 2023 рік
Звіт старости Плосківського старостинського округу 2024 рік
Звіт старости Лихачівського старостинського округу 2022-2024 рік
Звіт старости Селищенського старостинського округу 2021-2024 рік
Звіт старости Хотинівського старостинського округу 2022-2024 рік