Фото без опису

Впровадження нового сервісу «Е-повідомлення»

Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що в електронному кабінеті платника з’явилась можливість отримання електронного інформаційного повідомлення про помилкову сплату платежів та направлення заяви про перерахування коштів в електронному форматі.

Платники податків (користувачі електронного кабінету) мають можливість отримувати в розділі Вхідні/вихідні документи / Вхідні / Повідомлення електронне інформаційне повідомлення про помилкову сплату платежів та миттєво здійснювати направлення до територіального органу ДПС, в якому обліковуються такі суми, заяву про перерахування коштів в електронному форматі.

В інформаційному повідомленні про помилкову сплату платежів за формою J/14900 (додаток) зазначаються реквізити платіжної інструкції, а саме код територіального органу ДПС, код територіальної громади, код та назва платежу, дата, номер та сума платіжної інструкції, бюджетний або небюджетний рахунок ІВАN.

Поряд з цим, посадові особи, які за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань є керівником підприємства, установи, організації, чи самозайнятою особою, чи фізичною особою - платником податків, також мають можливість отримувати додаткове повідомлення шляхом приєднання до сервісу «Іпfо ТАХ».

Додаток

Форма Е-повідомлення
про помилкову сплату платежів

Податковий номер платника

Назва та код територіального органу ДПС

код території

отримано сплату [дата платіжної інструкції] по платежу [код платежу] «[назва платежу]» в розмірі [сума] грн за платіжною інструкцією № [номер платіжної інструкції] на рахунок [рахунок IBAN].

У разі помилкової сплати просимо подати Заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені

 

 

 

 

 

Правила перерахування коштів!

Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на дотримання правил перерахування коштів для сплати податкових зобов’язань та єдиного внеску.

Податковим кодексом України визначено податковий обов’язок платника – це обов’язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку в порядку і строки, визначені Кодексом (стаття 36). Виконанням податкового обов’язку визнається сплата у повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов’язань у встановлений податковим законодавством строк (стаття 38).

Зауважуємо, що податкове зобов’язання вважається погашеним, а податковий обов’язок виконаним лише у разі сплати податку, збору, єдиного внеску на відповідний рахунок, відкритий у Державній казначейській службі України.

Для визначення рахунка для сплати податків, зборів, єдиного внеску платнику потрібно врахувати вимоги Кодексу щодо зарахування таких податкових зобов’язань в залежності від виду податку, збору:

- для податків і зборів, що надходять до державного бюджету – відкрито один рахунок на всю область для кожного податку (як приклад, по податку на додану вартість, по акцизному податку на кожний вид підакцизної продукції, по військовому збору, по екологічному податку за викиди двоокису вуглецю);

- для податків і зборів, що справляються за місцем основного обліку – необхідно обрати бюджетний рахунок відповідної громади, у якій зареєстрований платник податків (як приклад, податок на прибуток підприємств, єдиний податок, акцизний податок на пальне, транспортний податок);

- для податків і зборів, що справляються за місцем розташування об’єктів оподаткування – обирається бюджетний рахунок територіальної громади, у якій розміщено об’єкт оподаткування (як приклад, земельний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, рентна плата за спецвикористання лісових ресурсів, надр, плата за ліцензії на право торгівлі підакцизними товарами).

При перерахуванні єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування необхідно обирати правильний рахунок в залежності від того, за кого сплачується внесок – із зарплати найманих працівників, із грошового забезпечення військовослужбовців, із доходів підприємця. Також важливим нюансом при перерахуванні ЄСВ є норма законодавства щодо справляння внеску за місцем основного обліку. Тобто, у разі зміни місцезнаходження юридичної особи або підприємця на іншу область або м. Київ – єдиний соціальний внесок необхідно перераховувати за новим місцем обліку.

Звертаємо увагу, що при перерахуванні податку на прибуток платникам необхідно враховувати форму власності підприємства чи установи, адже для підприємств різних форм власності Міністерством фінансів України визначено різні коди класифікації доходів бюджету (ККДБ), а Держказначейством відкрито окремі рахунки. Також окремі ККДБ з податку на прибуток передбачені для банківських установ, страхових організацій, підприємств, створених за участі іноземних інвесторів та іноземних юридичних осіб.

Для підприємств комунальної форми власності передбачено окремі ККДБ та відкрито окремі рахунки з податку на прибуток та частини чистого прибутку (доходу), що вилучається до відповідного місцевого бюджету, в залежності від територіального підпорядкування підприємства (область, район, територіальна громада).

По окремих видах податків Держказначейством відкрито рахунки окремо для юридичних та фізичних осіб (наприклад, земельний податок, податок на нерухоме майно, транспортний податок, єдиний податок).

Інформацію щодо реквізитів рахунків для зарахування платежів до державного та місцевих бюджетів, а також єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування по Чернігівській області розміщено на субсайті Головного управління ДПС у Чернігівській області ch.tax.gov.ua у розділі «Рахунки для сплати платежів».

Для зручності платників відомості про реквізити рахунків для сплати податків і ЄСВ розміщено у Центрах обслуговування платників та податкових інспекціях області.

Також рекомендуємо інформацію про реквізити рахунків для перерахування коштів в погашення податкових зобов’язань отримувати в інформаційно-комунікаційній системі (ІКС) «Електронний кабінет» (cabinet.tax.gov.ua). Вказана інформація буде доступна платнику за умови наявності в ІКС відповідної інтегрованої картки платника по конкретному податку.

 

 

 

Перелік кодів видів сплати

            Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на особливості заповнення платіжних інструкцій на сплату податків, зборів, платежів та єдиного внеску.

Платники податків при здійсненні сплати податкових платежів та єдиного внеску заповнюють у платіжній інструкції всі обов’язкові реквізити, які визначені Інструкцією про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 №163 та Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 №148.

Зокрема у полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками (Додаток 1, Додаток 2).

Додаток 1

Перелік кодів видів сплати, які використовуються платниками

Код виду сплати

Назва коду виду сплати

058

Проведення взаєморозрахунків з погашення податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій, пені) та/або розстрочених (відстрочених) сум грошових зобов'язань або податкового боргу

101

Сплата суми податків, зборів, платежів, єдиного внеску

117

Сплата коштів платником податків, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство

121

Сплата адміністративного штрафу

125

Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів

128

Сплата грошових зобов'язань / сум єдиного внеску, визначених за результатами камеральної перевірки підрозділами, що здійснюють адміністрування платежів (фізичні особи)

130

Сплата грошових зобов'язань, визначених за результатами камеральних перевірок підрозділами, що здійснюють адміністрування платежів (юридичні особи)

131

Сплата грошових зобов'язань, визначених за результатами документальної/ фактичної перевірки підрозділами, що здійснюють контрольно-перевірочні заходи

136

Сплата грошових зобов'язань, визначених територіальними органами ДПС за результатами роботи підрозділів по роботі з податковим боргом

140

Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу / заборгованості з єдиного внеску / грошових зобов'язань

145

Сплата розстрочених (відстрочених) сум

200

Сплата зобов'язання за спеціальним дозволом на користування надрами

278

Сплата суми акцизного податку, яка обчислюється при отриманні марок акцизного податку

350

Авансові платежі (передоплата) та грошова застава

354

Сума грошових зобов'язань, визначених митними органами за результатами документальних перевірок та у зв'язку з неподанням в установлений строк митної декларації

355

Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу зі сплати митних платежів

356

Сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу зі сплати митних платежів у міжнародних правовідносинах

357

Сплата коштів гарантами за виданими гарантіями у разі невиконання платником, відповідальним за сплату митних платежів, обов'язку щодо сплати митних платежів

358

Сплата штрафу за порушення митних правил

 

 

 

 

 

Додаток 2

Перелік кодів видів сплати, які використовуються органами виконавчої влади

Код виду сплати

Назва коду виду сплати

01С

Надходження коштів у рахунок погашення зафіксованого боргу платника, щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство

09Ї

Відшкодовано ПДВ на рахунок платника за рішенням суду

09Р

Відшкодовано пені з ПДВ за рішенням суду

10К

Відшкодовано ПДВ у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів за рішенням суду

10С

Повернення на електронний рахунок платника сум ПДВ

51

Надходження до бюджету коштів від реалізації товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 Митного кодексу України, конфіскованих за рішенням суду, товарів, вилучених у рахунок забезпечення стягнення вартості цих товарів

55

Надходження до бюджету коштів від реалізації товарів, поміщених у режим відмови на користь держави

58

Проведення взаєморозрахунків з погашення податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій, пені), грошових зобов'язань та/або розстрочених (відстрочених) сум грошових зобов'язань або податкового боргу

59

Надходження до бюджету коштів від реалізації товарів, які були виявлені (знайдені) під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю та/або у транспортних засобах, що перетинають митний кордон України, і власник яких невідомий

79

Надходження до бюджету коштів від реалізації товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що зберігаються на складах митних органів, за якими власник або уповноважена ним особа не звернулися до закінчення строків зберігання, встановлених Митним кодексом України

107

Повернення сум податків і зборів, помилково або надміру зарахованих до бюджету/фондів / повернення коштів єдиного внеску з небюджетного рахунку на рахунок платника, відкритий у надавача платіжних послуг

108

Перерахування коштів з бюджетного/небюджетного рахунку на інший / перерахування коштів єдиного внеску з одного небюджетного рахунку на інший небюджетний рахунок (крім здійснення ДПС підкріплення коштами небюджетного рахунку територіального органу ДПС та крім повернення єдиного внеску на єдиний рахунок)

110

Відшкодовано ПДВ на рахунок платника

129

Повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються територіальними органами ДПС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік

141

Стягнення до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу з рахунків / електронних гаманців, відкритих у надавача платіжних послуг

142

Стягнення готівки в рахунок погашення податкового боргу

143

Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок реалізації майна, що перебуває у податковій заставі

144

Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок інших джерел

147

Стягнення в межах виконавчого провадження

148

Надходження до бюджету коштів від погашення податкового боргу в міжнародних правовідносинах

149

Надходження до бюджету коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, а також скарбів

240

Надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового

242

Надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ

248

Відшкодовано ПДВ у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів

258

Стягнення податкового боргу з ПДВ за рішенням суду в системі електронного адміністрування ПДВ

351

Перерахування до бюджету суми митних та інших платежів

352

Повернення коштів авансових платежів (передоплати) та грошової застави

353

Повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних, інших платежів та пені, зарахованих до бюджету

359

Перерахування коштів від реалізації товарів, вилучених для забезпечення стягнення штрафу

420

Зараховано суму бюджетного відшкодування ПДВ у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів

 

 

 

 

 

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені, перерахування їх на інший бюджетний рахунок!

            У разі помилкової або надмірної сплати податків (крім ЄСВ) кожен платник має право на повернення таких коштів або ж на перерахування їх на інший бюджетний рахунок.

Повернення платникам помилково та/або надміру сплачених коштів податків здійснюється у відповідності до вимог статті 43 Податкового кодексу України та Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 року № 60 зі змінами. Підставою для повернення або перерахування є заява платника та наявність відповідної переплати.

Заява може бути подана в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету через режим «Ведення звітності» за ідентифікатором форми «J1302002» для юридичних осіб або форми «F1302002» для фізичних осіб.

При створенні заяви в режимі «Ведення звітності» платник самостійно встановлює фільтр за параметрами «рік», «період», «тип форми», зокрема «F/J13 Запити». Потім заповнює відповідний територіальний орган ДПС: «регіон», «район» (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації).

В заяві обов’язково необхідно зазначати назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу; його суму; дату сплати; реквізити з платіжного документа, за якими перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок) та визначати напрям перерахування помилково та/або надміру/помилково сплачених коштів, що повертаються:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
  • на єдиний рахунок (у разі його використання);
  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Наголошуємо, що заява подається до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені.

У запропонованій заяві необхідно заповнити відповідні поля електронного документу (реєстраційні дані заповнюються автоматично), підписати та надіслати документ.

До заяви бажано додати копію платіжного документа, на виконання якого помилково або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету. Для цього у вкладці «Додатки» потрібно обрати опцію «Додати» документ довільного формату (F/J 1360102) та заповнити обов’язкові поля форми.

            Звертаємо увагу, що повернення помилково та/або надміру сплачених коштів можливо лише протягом 1095 днів від дати їх сплати та за умови відсутності у платника податкового боргу.

 

 

 

 

Витяг щодо стану розрахунків з бюджетом

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що в електронному кабінеті платника можливе отримання Витягу щодо стану розрахунків (далі - Витяг), починаючи з 2013 року за кожний рік окремо та в розрізі податків, зборів, платежів, а також єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Для отримання Витягу платнику необхідно створити Запит за формою «J/F1300207» в приватній частині електронного кабінету у пункті меню «Заяви, запити для отримання інформації», обравши період, за який платник бажає отримати «Витяг з інформаційної системи органів ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та сплати єдиного внеску». За кожний рік Запит подається окремо. Витяг платнику надходить у пункт меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету за формою «J/F1400207».

Для платників, які мають податковий борг на день подання Запиту, розроблено окремий функціонал стосовно розрахунку пені, яка буде нарахована у разі погашення такою боргу поточною датою. Для цього під час формування запиту необхідно встановити прапорець для розрахунку такої пені. Встановлення прапорця неможливе, якщо у Запиті визначено період: «Минулі роки».

За умови встановлення відповідного прапорця можна отримати інформацію в розрізі платежів. Якщо ж прапорець не встановлений, то платник отримає узагальнену інформацію без поділу на платежі.

Також у платника при встановленні відповідного прапорця є можливість отримання Витягу з кваліфікованим електронним підписом посадової особи контролюючого органу.

Для отримання інформації за декілька календарних років Запит платником подається за кожен календарний рік окремо.

 

 

 

 

Використання єдиного рахунку для сплати податків

            Єдиний рахунок відкритий у Державній казначейській службі для ДПС України та використовується платниками податків для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків та зборів, передбачених Податковим кодексом, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

            Порядок функціонування єдиного рахунку та виконання норм статті 35¹ Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №321 (зі змінами та доповненнями).

            Єдиний рахунок не може використовуватися платником податків для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.

            Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка подається платником в електронній формі через електронний кабінет (форма заяви J1307001 для юридичних осіб або F1307001 для фізичних осіб).

            Інформація про рух коштів на єдиному рахунку доступна платнику в електронному кабінеті в актуальному стані.

            Внесення коштів платником податку на єдиний рахунок вважається внесенням коштів таким платником податку до бюджету.

            Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати, податків, зборів, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 року №148.

           

          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області