Для розвитку бізнесу скористалися грантовою програмою і тепер у Чернігові + нова СТО
Для розвитку бізнесу скористалися грантовою програмою і тепер у Чернігові + нова СТО
Станція технічного обслуговування "Busservice" у Чернігові - це сімейний бізнес Олександра та Тетяни Берізко. Незважаючи на складні часи, їм вдалося розширити свою справу, а з листопада вони працюють у новому, а головне - власному приміщенні.
Це стало можливим, зокрема, й завдяки державній підтримці, – підприємці скористалися грантовою програмою «Власна справа» та отримали по 250 тис. грн на розвиток. Кошти спрямували на закупівлю автопідйомників; додатково створили 4 робочі місця (по 2 кожен, що є обов’язковою вимогою програми). І тепер широкий спектр послуг – від діагностики до капітального ремонту двигуна, ходової, заміни оливи тощо, надає нова сучасна СТО.
А починалося все 17 років тому в орендованому приміщенні, яке Олександр разом з дружиною приводили до ладу власноруч - і білили, і фарбували. «Вид діяльності підказало саме життя, - каже чоловік. - Маючи інженерну освіту, деякий час я працював кранівником, а потім водієм мікроавтобуса, тому нерідко доводилося займатися ремонтом транспортних засобів». Саме обслуговування великих авто для перевезення пасажирів та вантажів стало перевагою їхнього з дружиною бізнесу. До речі, вона за освітою фінансист, отож бухгалтерія згодом стала сферою її відповідальності та контролю.
Найбільшою цінністю будь-якого підприємства є люди. За словами господарів, на СТО "Busservice" 7 працівників, і всі вони, без перебільшення, професіонали своєї справи. «Як свого» прийняли у колектив автослюсарем переселенця із прикордонної Семенівки Олексія Горбачова і жодного дня не пошкодували про це. Людиною «на своєму місці» виявився і токар Павло Юрієвич, адже йому можна довірити найскладніші деталі. Розповідаючи про свою професійну команду, Тетяна з гордістю показує створені для працівників комфортні умови праці. А це теплі сучасні бокси, мийка, токарний цех, санітарна кімната, де можна не лише помитися після роботи, а й попрати у пральній машині брудний одяг. «Це, аби дружини були задоволені, зустрічаючи чоловіків після роботи», - каже, посміхаючись.
Говорячи про перспективи, Олександр додає: «На СТО добудовуються 4 бокси, а це, принаймні, ще 8 робочих місць. Плануємо також організувати для клієнтів каву та легкий перекус».
Що ж, напевно, так гармонійно все буває, коли подружжя йдуть у одному напрямку, роблячи одну спільну справу.
Загалом за час дії програми «Власна справа» (з липня 2022 р.) служба зайнятості підтримала фінансово 411 підприємців області, які створили понад 900 нових робочих місць.
Щоб дізнатися більше про можливості для започаткування та розвитку бізнесу, звертайтеся до офісів «Зроблено в Україні», які діють на базі Чернігівського обласного центру зайнятості (м.Чернігів, вул. Коцюбинського, 40; т.0800-600-54) та Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46; т.0462-97-62-85).
Світлана Шеремет, Чернігівський обласний центр зайнятості