Фото без опису

Із початком холодів на ледь застиглих водоймах можна побачити любителів зимової риболовлі. Тому, рятувальники Головного управління ДСНС України у Чернігівській області застерігають, щоб зберегти своє здоров’я і життя, слід пам’ятати наступне:

Слід зазначити, що лід небезпечний біля берегів, у заростях прибережного очерету, поблизу вмерзлих предметів, у місцях зливу каналізаційних стоків або там, де проходить сильна течія чи б’ють джерела. Ненадійним і надзвичайно небезпечним є лід припорошений снігом. Особливо обережно необхідно спускатися з берега, бо тут лід не щільно з'єднується із сушею.

Якщо Ви провалилися під лід, то не піддавайтесь паніці. Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи на його грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Якомога ефективніше використовуйте своє тіло, збільшуючи ним опорну площу. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки Ви прийшли і де міць льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо у Вас на очах під лід провалилась людина, то крикніть їй, що Ви йдете на допомогу. Наближайтеся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки. Підкладіть під себе лижі, дошку або фанеру. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи, дошки чи щось подібне треба за 3-4 метра. Намагайтеся витягти людину на лід, а потім разом поповзом повзіть з небезпечної зони. Потім постраждалого укрийте від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Якщо Ви не сам, тоді візьміть один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, а мокрий одяг тягне його донизу.

 

Андрій ШЕЛЕСТЮК,

головний інспектор ВЗНС Ніжинського РУ

ГУ ДСНС України у Чернігівській області