Фото без опису   Бути безробітним і одночасно працювати не вийде. Громадянам доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо вони перебували на обліку в службі зайнятості, отримували допомогу по безробіттю і одночасно нелегально працювали, виконували роботу, надавали послуги за цивільно-правовими договорами, займалися підприємницькою діяльністю, отримували соціальні виплати.

   Ці неправомірні дії приховати  не вдасться, - пояснюють фахівці. Адже в наш час цифрових технологій все досить легко перевіряється, зокрема шляхом обміну інформацією між службою зайнятості, податковою службою, пенсійним фондом, органами Держпраці, а також за даними верифікації з Міністерства фінансів України про соціальні виплати.

   Особам, які неправомірно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття доведеться їх повертати.

Тим же, хто ухиляється від повернення коштів, доведеться мати справу з правоохоронними та судовими органами. До тих, хто обрав собі інший шлях, застосовуються більш жорсткі міри. Так, наразі має місце факт призначення до судового розгляду кримінального провадження по обвинуваченню особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

   З метою отримання детальної інформації звертайтесь до Носівської районної філії Чернігівського ОЦЗ – м. Носівка, вул. Центральна, 20 (тел. 21424, 21451)