Розпочалось з 10.11.2018 року проведення планової пероральної імунізації м’ясоїдних тварин в Чернігівській області проти сказу, що проводитиметься повітряним шляхом за допомогою літака АН-2.

    Поживна принада в яку поміщений полімерний блістер з антигеном проти сказу (ВІП)  призначена для собак, вовків, лисиць, койотів, єнотоподібних собак, єнотів, ведмедів, панд, ласок, тхорів, борсуків, видр, гієн, земляного вовка, домашніх та диких кішок.

    Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, які застосовують ВІП: не допускати контакту вакцинного вірусу з слизовими оболонками або травмованою шкірою. У випадку попадання вакцинного вірусу, ушкоджене місце промити водою з милом та звернутись за медичним оглядом. При розкладці вакцини потрібно використовувати захисний одяг та рукавички.

     Дане спеціальне застереження потрібно врахувати жителям населених пунктів району і не чіпати руками дану принаду та не розпаковувати блістер.

Фото без опису

          Принада з блістером має такий вигляд. Вакцину застосовують двічі на рік, розповсюджуючи вручну або з авіатранспорту. Використовують 15-25 доз вакцини на 1 км², можливе застосування більшої кількості в залежності від епізоотичної ситуації та щільності популяції тварин. При розповсюдженні вакцини авіатранспортом через однакові відстані формують квадрати на картах, наприклад, 250-500 x 250-500 метрів. При цьому можливе додаткове ручне застосування вакцини в місцях безпосереднього проживання тварин (нори).