Фото без опису        Цього дня  32 роки тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша техногенно-екологічна катастрофа сучасності.

        26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

        Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

        Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України. За Міжнародною шкалою ядерних подій аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки. Від самого початку керівництво приховувало факт аварії та наслідки екологічної катастрофи.

       У результаті цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн. га земель. Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». За оцінками спеціалістів, під ним залишилося близько 95% палива, яке було в реакторі на момент аварії, а також значна кількість радіоактивних речовин, які складаються із залишків зруйнованого реактора. З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. Водночас об’єкт «Укриття», зведений у 1986 році, поступово руйнувався.

        29 листопада 2016 року на об’єкт «Укриття» було насунуто Арку Нового безпечного зразку. Введення її в експлуатацію планується у листопаді 2018 року. За задумом проектувальників, нова споруда зможе вирішити проблему, як мінімум, на сто років, хоча ліквідувати станцію планують у 2065 році.

       Ми безмежно вдячні ліквідаторам аварії, за врятовані мільйони життів, ми ніколи не забудемо тих кого з нами не має поряд, тих хто не вагаючись взяв участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Адже без Вашої мужності і відваги катастрофа могла бути набагато масштабнішою.

       Нехай ніколи не повториться жах тієї техногенної катастрофи, нехай  залишиться тільки пам’ять про ті моторошні події, яка  навчить нас цінувати нашу Землю, природу, мир, спокій та людське життя.

       І хоч чорна дата Чорнобиля віддаляється на історичних вітрилах, її пекучий біль щоразу пронизує немилосердними жаханнями і сльозами. А ще – обов’язково лягає на душу благаннями до небес, аби благословив нашу рідну неньку - Україну і більше ніколи й ніде у світі не повторилося подібне лихо!

Виконком Мринської сільської ради